Aeravimas, skarifikavimas

Aeravimas (dar vadinamas vejos vėdinimu), tai gilus dirvožemio subadymas, kuomet vejoje padaromos durtinės 5-8 cm gylio duobutės. Skarifikuojant pašalinamas susidaręs senas vejos sluoksnis, kuris neleidžia patekti orui, vandeniu ir trąšoms,tai silpnina žolės augimą. Po aeracijos ir skarifikacijos į šaknų sistemą lengviau patenka deguonis, vanduo, trąšos ir mikro elementai, kurie reikalingi kokybiškam vejos augimui.

Aeracija gali būti atliekama aeratoriumu, šakėmis, specialiais batais ar kitais įrankiais. Skarifikacija atliekama naudojant skarifikatorių arba specialaus grėblio pagalba. Būtina  pabrėžti, kad prieš aeraciją ir skarifikaciją veja turi būti nupjauta trumpiau nei įprasta, taip pat gausiai palaistyta, kad suminkštėtų žemės paviršius.

vejos aeravimas, skarifikavimas, vejos pjovimas, žolės pjovimas

Atlikus aeraciją ar skarifikaciją rekomenduojama veją patręšti, kadangi geriau pasisavinamos trąšos ir stiprėja vejos šaknų sistema, veja tampa žalesnė, atsparesnė sausrai, ligoms bei mindžiojimui.

Aeravimas ir skarifikavimas geriausiai atliekamas sezono pradžioje, ankstyvą pavasarį, tačiau veją ir aeruoti, ir skarifikuoti galima iki rugsėjo mėnesio.

Vejos aeravimas