Vejos pjovimas vejapjove

Vejos pjovimas – tai pirmasis ir pagrindinis darbas nuo kurio priklauso vejos išvaizda. Tik nuolatinis vejos pjovimas užtikrins, kad pievutė kuo ilgiau išliktų dekoratyvi, būtų tanki ir žalia. Sezono metu, esant normaliam laistymui ir reguliariam tręšimui rekomenduojamas vejos pjovimas ne rečiau, kaip kartą per savaitę. Jei taip prižiūrėsite ir pjausite veją, žolė augs tankesnė, o vejos paviršius bus standesnis.

Pjaunant veją svarbiausias aspektas yra pjovimo aukštis. Priklausomai nuo drėgmės, dekoratyvinių ir sportinių vejų aukštis turi būti 3-4cm, kitų tipų vejos – 4-5cm.  Nerekomenduojama suvėlinti vejos pjovimo, kadangi tuomet pjaunant aukštesnes kaip 10-12 cm žoles apsinuogina jų krūmijimosi centrai, ir saulė iškaitina viršutinį velėnos sluoksnį. Taip prastinama vejos kokybė ir išvaizda.

Labai svarbu naudoti kokybiškas vejapjoves, su gerai pagaląstais peiliais. Tik tokiu atveju šviežiai nupjauta žolė  atrodys patraukliai. Blogai pagaląsti peiliai pažeidžia viršutinį žolės paviršių, taip sumenkindami vejos išvaizdą.

Viena svarbiausių vejos pjovimo taisyklių – veją reikia pradėti pjauti gegužę, o baigti – spalį.

 

Vejos Pjovimas Vejapjove HECHT Vejos Pjovimas Vejapjove Viking